این آموزش در تاریخ ۱۴۰۰/۰۹/۳۰ آپدیت شده است.

آموزش کار با صفت Style در HTML

سلام خدمت تمامی دوستان و همراهان محترم سایت آموزشی فری لرن ، امیدوارم که حال همگیتون خوب باشه. لطفا در ادامه با آموزش کار با صفت Style در HTML با من همراه باشید.

آموزش کار با صفت Style در HTML

Free-Learn

کار با صفت Style در HTML

اگر بخش های قبلی از آموزش زبان HTML را دنبال کرده باشید، ما در بخش کار با صفات کمی و بطور کوتاه با صفت Style آشنا شدیم، حال در این بخش بطور کامل میخواهیم با این صفت در HTML آشنا شویم.

این صفت در دسته ی صفات عمومی HTML می باشد، منظور از عمومی بودن یک صفت یعنی اینکه این صفت میتونه در اکثر و یا تمامی تگ های HTML مورد استفاده قرار بگیرد.

و در مقابل صفت هایی هستن که بهشون میگیم صفت خصوصی ، این یعنی این صفت ها فقط در برخی تگ ها میشه ازشون استفاده میکرد ولی صفت های عمومی رو در همه ی تگ ها میشه ازشون استفاده کرد.

به شخصه این صفت رو خیلی دوس دارم و بنظره من صفت Style یکی از جذاب ترین صفات در زبان HTML می باشد، که با استفاده از این صفت به راحتی میتونیم از دستورات زبان CSS درون یک تگ استفاده نماییم.

دوستان عزیز وقتی ما میگیم صفت ، یعنی اینکه یک صفت میتونه و باید درون یک تگ مورد استفاده قرار بگیرد، در نتیجه الان وقتی ما میگیم صفت Style یعنی ما باید از این صفت درون تگ های HTML استفاده نماییم.

شکل کلی برای استفاده از صفت Style در تگ های HTML بصورت زیر می باشد :

که Tag_Name نام تگی است که قرار است براش استایل تعریف نماییم و property و value نیز به ترتیب ویژگی و مقدارش می باشد که میخواهیم بروی تگ مورد نظر اعمال نماییم.

دوستان عزیز و محترم دستوراتی که میتونن درون این صفت قرار بگیرند در واقع همون دستورات CSS هستند، در نتیجه شما برای استفاده از این صفت باید دستورات CSS رو بلد باشید.

پیشنهاد میکنم آموزش قدم به قدم زبان CSS فری لرن را دنبال نمایید.

Free-Learn

پس دیگه بدونید که باید از دستورات زبان CSS درون این صفت استفاده کرد، حال تعداد دستورات یا ویژگی های زبان CSS زیاد می باشند و قرار نیست من همه ی این دستورات رو تو این جلسه ارائه دهم بلکه فقط چندین دستور پرکاربرد رو باهمدیگه کار میکنیم.

در ادامه و در این بخش میخواهیم با ویژگی های زیر برای استفاده در صفت Style آشنا شویم:

Free-Learn

HTML Background Color

ما با استفاده از ویژگی background-color میتونیم رنگ زمینه برای یک تگ مشخص نماییم. لطفا به مثال زیر و نحوه نوشتن این ویژگی در صفت Style توجه نمایید.

سلام خوبی؟ الان پشت زمینه این عنصر قرمز است

امتحان کنید

Free-Learn

HTML Text Color

ما با استفاده از ویژگی color میتونیم رنگ متن یک تگ رو در HTML‌ مشخص نماییم، لطفا به مثال زیر و نحوه نوشتن این ویژگی در صفت Style توجه نمایید.

سلام خوبی؟ الان رنگ متن این عنصر آبی هست

امتحان کنید

Free-Learn

HTML Text Size

ما با استفاده از ویژگی font-size میتوانیم اندازه متن یا فونت یک تگ را در HTML‌ مشخص نماییم، لطفا به مثال زیر و نحوه نوشتن این ویژگی در صفت Style توجه نمایید.

وای چقد من بزرگ شدم

امتحان کنید

Free-Learn

HTML Text Alignment

ما با استفاده از ویژگی text-align میتوانیم مکان / تراز یک متن رو بصورت افقی مشخص نماییم، لطفا به مثال زیر و نحوه نوشتن این ویژگی در صفت Style توجه نمایید.

در HTML بصورت پیش فرض جهت قرار گیری تمامی عناصر از سمت چپ می باشد.

من سمت چپم

من وسطم

من سمت راستم

امتحان کنید

Free-Learn

HTML Background-Image

ما با استفاده از ویژگی background-image میتوانیم یک تصویر یا عکس را برای پس زمینه ی یک تگ تنظیم و یا تعریف نماییم.

سلام خوبی؟

امتحان کنید

خب دوستان اینم از بخش آموزش کار با صفت Style در HTML که به پایان رسید ، لطفا در بخش های بعدی همچنان با من همراه باشید تا موارد بیشتری رو از زبان HTML یاد بگیرید.

Free-Learn

دریافت PDF یا پرینت این مطلب