آموزش کار با توضیحات یا Comments در HTML

سلام خدمت تمامی دوستان و همراهان محترم سایت آموزشی فری لرن ، امیدوارم که حال همگیتون خوب باشه. لطفا در ادامه با آموزش کار با توضیحات یا Comments در HTML با من همراه باشید.

آموزش کار با توضیحات یا Comments در HTML

Free-Learn

توضیحات یا Comments در HTML

تگ Comment یا کامنت یا توضیح که قرار است در این جلسه باهاش آشنا شوید جز دستورات کاربردی یا تگی که بشه باهاش محتوایی در مرورگر ایجاد کرد نیست، بلکه تگی برای صرفا ایجاد توضیحات در یک فایل HTML می باشد.

شاید پیش خودتون میگید خب مثلا چه توضیحاتی میتونیم در یک فایل HTML از طریق این تگ وارد نماییم؟ خب ببینید دوستان هدف کلی استفاده از این تگ برای توضیح بخش های مختلف یک صفحه وب برای خوانایی هرچه بهتر آن می باشد.

ما به راحتی با درج توضیحات در html یا قرار دادن توضیحات یا کامنت در یک فایل html به راحتی میتونیم تمامی بخش های یک فایل یا صفحه HTML را برای خوانایی بهتر توضیح/تعریف کنیم.

تگ توضیحات یا Comments در مرورگرها نمایش داده نمی شود و علاوه بر آن هرچی در بین این تگ قرار بگیرد نیز در مرورگر نمایش داده نخواهد شد.

برای مثال لطفا به دستورات زیر توجه نمایید :

امتحان کنید

همانطور که مشاهده مینمایید من اومدم با استفاده از تگ تـوضیحات گفتم مثلا فلان دستور برای فلان کار می باشد و غیره. پس بطور کلی ما با استفاده از تـوضیحات یا Comments در HTML میتونیم قسمت های مختلف یک فایل HTML را برای خوانایی و درک بهتر توضیح دهیم.

توجه داشته باشید که علامت ! در قسمت ابتدایی تگ قرار میگیرد.

Free-Learn

توضیحات در چندین سطر

در مثال های بالا همانطور که مشاهده نمودید ما از تگ توضیحات فقط در یک سطر استفاده میکردیم ولی در ادامه میخواهیم یاد بگیریم که چگونه میشه از این تگ در چندین سطر استفاده کرد.

برای ایجاد توضیحات و یا استفاده از این تگ در چندین سطر و حتی بیشتر، کافیه تگ ابتدایی را بنویسیم –!> سپس تگ پایانی را چندین سطر و یا بیشتر پایین تر قرار دهیم.


Free-Learn

  • خلاصه ی این بخش
  • تگ توضیحات صرفا میتواند یکسری توضیحاتی را جهت خوانایی بهتر سورس کدهای یک صفحه ی HTML ایجاد کند.
  • هرچیزی که درون تگ توضیحات قرار بگیرد در مرورگر نمایش داده نمی شود.
  • اگر بخواهیم یک متن،تصویر و.. در مرورگر نمایش داده نشود باید آن را درون تگ توضیحات (<–…–!>) قرار داد.
  • دانلود PDF این آموزش
  • برای دانلود فایل PDF این آموزش کلیک نمایید