آموزش کار با پاراگراف ها یا Paragraphs در HTML

سلام خدمت تمامی دوستان و همراهان محترم سایت آموزشی فری لرن ، امیدوارم که حال همگیتون خوب باشه. لطفا در ادامه با آموزش کار با پاراگراف ها یا Paragraphs در HTML با من همراه باشید.

آموزش کار با پاراگراف ها یا Paragraphs در HTML

Free-Learn

پاراگراف ها یا Paragraphs در HTML

در زبان HTML برای ایجاد یک پاراگراف ما باید از تگ <p> استفاده نماییم، در واقع در هرکجای یک صفحه ی وب این تگ را دیدید یعنی یک پاراگراف یا Paragraph ایجاد شده است.

شکل کلی برای استفاده از تگ پاراگراف در HTML بصورت زیر می باشد :

به راحتی در ابتدا تگ شروع را با استفاده از <p> ایجاد مینماییم، سپس محتوای مورد نظر را وارد مینماییم و در نهایت با استفاده از <p/> تگ پایانی را بسته و پاراگراف ایجاد خواهد شد.

لطفا برای مثال به دستورات زیر توجه نمایید، همچنین میتوانید با کلیک بروی دکمه (امتحان کنید) بصورت آنلاین خروجی دستورات زیر را مشاهده نمایید.

امتحان کنید

Free-Learn

هرگز تگ پایانی را فراموش نکنید

همانطور که در بخش های قبلی یعنی بخش کار با عناصر در HTML هم اشاره کردم، اگر ما تگ پایانی یک عنصر را نبندیم بازم مرورگر به ما خروجی صحیح را نشون میده ولی هیچوقت به این قضیه اعتماد نکنید و همیشه حتما در اولویت اول تگ پایانی یک عنصر را ببنید.

امتحان کنید

مثال شماره ۲ : چون تگ پایانی عنصر h3 را نبستیم پس هرچی بعد از اون بیاید در خودش و به شکل خودش نمایش میدهد.

امتحان کنید

Free-Learn

مثال های بیشتر از تگ پاراگراف در HTML

مثال شماره ۱ : اگه در هنگام نوشتن دستورات ، اینتر بزنید و سطر را بشکنید، در خروجی هیچ تاثیری نخواهد داشت و برای شکستن سطر باید حتما از تگ br استفاده نمایید. ( مثال کمی پایین تر )

امتحان کنید

مثال شماره ۲ :

امتحان کنید

مثال شماره ۳ : شکستن سطر با استفاده از تگ br

امتحان کنید

Free-Learn

Advertising
دریافت PDF یا پرینت این مطلب