آموزش قدم به قدم زبان HTML

سلام خدمت تمامی دوستان و همراهان محترم سایت آموزشی فری لرن ، امیدوارم که حال همگیتون خوب باشه. لطفا در ادامه با آموزش قدم به قدم زبان HTML با من همراه باشید.

آموزش قدم به قدم زبان HTML

در این بخش فقط میخواهیم کمی با زبان HTML آشنا شویم و ان شاالله در بخش های بعدی و بصورت قدم به قدم موارد بیشتری را از زبان مادر طراحی وب HTML یاد خواهید گرفت.

Free-Learn

آموزش قدم به قدم زبان HTML

زبان نشانه گذاری ابرمتنی یا اچ تی ام ال یا به انگلیسی HTML که مخفف Hyper Text Markup Language می باشد، یکی از هسته های اصلی و مادر جهت ساخت و ایجاد صفحات وب می باشد.

HTML بطور کلی یک زبان برای توصیف ساختار یک صفحه ی وب می باشد، زبانی است برای نشانه گذاری ابرمتن که برای طراحی و ایجاد صفحات یک وبسایت بکار می رود.

دستورالعمل های این زبان برچسب یا تگ یا Tag نام دارند که محتوای یک صفحه وب را با استفاده از نشانه گذاری یا بطور کلی نحوه نمایش آن صفحه را در مرورگرهای اینترنتی همچون فایرفاکس،کروم و.. مشخص میکند.

یک فایل یا سند HTML یک پرونده مبتنی بر متن ( Text–based ) است که با پسوند htm. یا html. نامگذاری شده و محتویات آن از برچسب ها یا تگ های HTML تشکیل میشود.

مرورگرهای اینترنتی همچون موزیلا فایرفاکس ، کروم و غیره که قادر به درک و تفسیر تگ های HTML می باشند، تمامی تگ های موجود در یک صفحه وب را خوانده و سپس محتوای آن صفحه را نمایش میدهند.

لازم به ذکر است که HTML یک زبان برنامه نویسی نیست، بلکه زبانی برای نشانه گذاری ابرمتن است که بطور کلی با استفاده از آن میتوان ساختار و محتوای یک صفحه وب را که میتواند شامل جداول،لیست ها،لینک ها،تصاویر و.. باشد را نمایش داد.

همچنین باید توجه کرد که از زبان اچ تی ام ال نباید به عنوان استایل نویسی یا صفحه آرایی صفحات وب استفاده کرد، چون امروزه وظیفه صفحه آرایی یا استایل نویسی یک صفحه وب بر عهده زبان CSS می باشد.

لطفا برای یادگیری قدم به قدم زبان اچ تی ام ال و همچنین بهمراه مثال های عملی در بخش های بعدی با من همراه باشید.

Free-Learn

  • خلاصه ی این بخش
  • زبان HTML یک زبان برنامه نویسی نیست، بلکه یک زبان برای نشانه گذاری متن ها درون یک صفحه وب می باشد.
  • کلمه HTML مخفف Hyper Text Markup Language می باشد.
  • پسوند یک فایل HTML بصورت (html.) یا (htm.) می باشد.
  • زبان HTML زبان مادر و هسته اصلی برای طراحی صفحات وب می باشد.
  • زبان HTML برای ایجاد محتوا (متن،تصاویر،جدول و..) در یک صفحه می باشد و CSS برای استایل یا شکل و شمایل دادن به یک صفحه برای زیبایی و جذابیت
  • دانلود PDF این آموزش
  • برای دانلود فایل PDF این آموزش کلیک نمایید