پرسش و پاسخ – تگ های تیتر یا Heading در HTML

سلام خدمت تمامی دوستان و همراهان محترم سایت آموزشی فری لرن ، امیدوارم که حال همگیتون خوب باشه. لطفا در ادامه با پرسش و پاسخ – تگ های تیتر یا Heading در HTML با من همراه باشید.

پرسش و پاسخ - تگ های تیتر یا Heading در HTML

Free-Learn

پرسش از شما، پاسخ از بنده تا جایی که بتونم و در توانم باشه، لطفا پرسش تان را فقط در رابطه با بخش مشخص شده ارسال نمایید تا نظم و ترتیب در بخش پرسش و پاسخ بخوبی رعایت شود.

برای مشاهده بخش – آموزش تگ های تیتر یا Heading در HTML لطفا اینجا کلیک نمایید. .

لطفا پرسشی که ارسال مینمایید فقط مربوط به بخش [آموزش تگ های تیتر یا Heading در HTML] باشد، در غیراینصورت پرسش شما تایید نخواهد شد.

Free-Learn

بنده خودم یکسری پرسش بهمراه پاسخ ارائه میدهم، امیدوارم که در بین پاسخ ها به جواب پرسش تان برسید ، ولی در صورتی که پرسش و پاسخ تان را در بین پرسش و پاسخ های زیر پیدا نکردید، لطفا حتما از طریق فرم زیر پرسش تان را ارسال نمایید.

Free-Learn

14 پرسش و پاسخ

  • موتورهای جستجوگر وقتی میخوان به مطالب سایت شما دسترسی پیدا کنند، اولین چیزی که بهشون توجه میکنند و براشون مهمه همین تگ های تیتر می باشد، لذا بله استفاده از این تگ ها در یک صفحه ی وب ضروری و بسیار مهم می باشد.

  • ببینید دوستان بطور کلی به این تگ ها میگیم تگ های زیرتگی یا مثلا تگ های پله ای ، خب این یعنی چی!؟
   یعنی وقتی شما از تگ H1 استفاده کردید بعد از اون [بهتر است و حتما] سعی کنید از تگ H2 استفاده نمایید و بعد از H2 از H3 و به همین ترتیب تا H6.
   مثلا من متن [آموزش نحوه ایجاد فایل HTML] رو میزارم درون تگ H1 خب بعد از این من باید از H2 استفاده کنم حال من باید متنی بزارم درون تگ H2 که مرتبط با متن H1 باشه.
   پس میتونم درون تگ H2 بنویسیم [ویرایشگر یا نرم افزارهای ساخت فایل HTML]
   در H3 میتونم بنویسیم [نوشتن دستورات HTML درون نرم افزار ++NotePad]
   در H4 میتونم بنویسیم [ذخیره فایل HTML در نرم افزار ++NotePad]
   خب اگه توجه کنید متن های درون تگ های H3,H4 مرتبط با H2 هستند.
   برای مثال من یک صفحه رو تیتر بندی کردم، که میتوانید از اینجا آن را مشاهده نمایید.

  • اینکه بخواهید حتما از ۶ عدد تگ تیتر (H1-H6) در یک صفحه ی وب استفاده نمایید، خیر ضروری نیست.
   ولی اگه سئوی وبسایتتان براتون مهمه بله، واجب و ضروری است که در هر صفحه یک عدد تگ H1 و یک عدد تگ H2 قرار داشته باشد.
   حتی در بعضی از مواقع ممکنه اصلا نیازی به استفاده از تگ های H3 تا H6 نباشد.

  • مبحث سئوی یک وبسایت، یک مبحث بسیار پیچیده و بزرگی هست و تمام سئوی یک وبسایت فقط استفاده از تگ های تیتر نیست بلکه موارد دیگری نیز می باشد که باید رعایت شود.
   ولی بطور کلی بله استفاده از تگ های تیتر برای سئوی یک مطلب مهم و باارزش می باشد و سعی کنید همیشه بخوبی از این تگ ها استفاده نمایید.

  • ما یک بخش یا قسمت در یک صفحه ی وب داریم به اسم بخش هِد یا Head که تو این بخش یکسری مواردی قرار میگیرد که میان و یکسری اطلاعاتی رو به موتورهای جستجوگر و مرورگرها میدهند. مثلا برای تعیین عنوان صفحه مون درون مرورگر باید از تگ <title> درون بخش Head استفاده کرد.
   ولی تگ های تیتر نه، ما بطور کلی با استفاده از تگ های تیتر میایم و عناوین یا تیترهای مطالبمون رو مشخص میکنیم، و اینکه تگ های تیتر همیشه و بطور کلی درون تگ Body قرار میگیرند نه تگ Head

 1. وقتی از تگ های تیتر در صفحه استفاده میکنم اندازه شون خیلی بزرگه و شکل شمایل صفحه را خراب میکنند، چگونه میشه اندازه یا رنگ این تگ ها را به دلخواه تنظیم کرد؟

 2. آیا حتما باید همیشه اندازه تگ های تیتر بزرگ باشد؟ مثلا آیا همیشه باید در یک صفحه اندازه تیتر ۱ از همه بزرگتر باشد؟ آیا ضروری است؟

  • خیر ضروری نیست
   تنها چیزی که برای موتورهای جستجوگر مهمه متنی است که در بین تگ های تیتر (از تیتر ۱ تا تیتر ۶) قرار میگیرد، اندازه شون چه بزرگ و کوچک باشد فرقی نمیکند.
   حتی اگه اندازه تمامی تگ های تیتر (از تیتر ۱ تا تیتر ۶) یکی باشد ینی همشون یه اندازه باشند بازم فرقی نمیکند.(مثال)

پرسش تان را ارسال نمایید

لطفا متن پرسش تان را وارد نمایید.
لطفا نام تان را وارد نمایید.