آموزش کامل کار با رنگ ها در طراحی وب

سلام خدمت تمامی دوستان و همراهان محترم سایت آموزشی فری لرن ، امیدوارم که حال همگیتون خوب باشه. لطفا در ادامه با آموزش کامل کار با رنگ ها در طراحی وب با من همراه باشید.

آموزش کامل کار با رنگ ها در طراحی وب

Free-Learn

کار با رنگ ها در طراحی وب

رنگ یا به انگلیسی Color ، مهمترین و جذاب ترین چیزی است که در طراحی وب با استفاده از آن میتوان به عناصر موجود در یک صفحه از نظر ظاهری جلوه و زیبایی داد.

در این بخش میخواهیم یاد بگیریم که چگونه از رنگ ها میتوان در زبان های طراحی وب مثه HTML و CSS و.. استفاده کرد، و همچنین میخواهیم با انواع رنگ ها و نحوه استفاده از آنها آشنا شویم.

بطور کلی ۳ روش اصلی برای استفاده از رنگ ها وجود دارد :

  • استفاده از نام رنگ
  • استفاده از کد هگزادسیمال رنگ
  • استفاده از کد RGB رنگ

در این بخش بصورت کوتاه با این روش ها آشنا خواهید شد ولی ان شاالله در بخش های بعدی بطور کامل روش های بالا رو آموزش خواهم داد.

Free-Learn

استفاده از نام رنگ

همونطور که مشخصه در این روش ما باید از نام رنگ استفاده کنیم ، یعنی اگر بخواهیم از رنگ آبی استفاده کنیم خب باید اسمشو بصورت انگلیسی بنویسیم. به همین راحتی !

مثال :

امتحان کنید

فقط چیزی که در این روش هست، محدودیت نام رنگ هاست ، یعنی خب من بخوام از رنگ آبی یا قرمز یا سبز استفاده کنم خب خیلی راحت اسمشو بصورت blue,red,green مینویسیم.

ولی خب ما ممکنه نام یک رنگ رو نتونیم حفظ کنیم و یا ممکنه اصلا مرورگر از اون نام رنگ ما پشتیبانی نکنه ، پس در این مواقع ما میتونیم از روش هگزادسیمال استفاده کنیم.

چون تو روش هگزادسیمال دیگه لازم نیست ما نام یک رنگ رو بنویسیم فقط کافیه از یه کد ۶ رقمی استفاده کنیم.

Free-Learn

استفاده از کد هگزادسیمال رنگ

همونطور که گفتم در این روش ما باید از یک کد ۶ رقمی (میتونه عدد باشه) یا حرفی (میتونه حرف انگلیسی باشه) استفاده کنیم، این کد رو بهش میگیم مقدار هگزادسیمال .

همانطور که مشاهده مینمایید این کد از ۶ مقدار تشکیل می شود، اول از هرچیز باید یک علامت شارپ یا # گذاشته سپس : rr یعنی محدوده رنگ (قرمز) – gg یعنی محدوده رنگ (سبز) و bb یعنی محدوده رنگ (آبی) که هر از این مقدارها میتوانند از ۰۰ تا FF باشند.

مثال :

امتحان کنید

Free-Learn

استفاده از کد RGB رنگ

یکی دیگر از روش های استفاده از رنگ ها در طراحی وب استفاده از کد RGB هست، یک کد که از ۳ بخش تشکیل می شود:

همانطور که مشاهده مینمایید این مقدار از ۳ بخش تشکیل می شود: red (محدوده رنگ قرمز) – green (محدوده رنگ سبز) و blue (محدوده رنگ آبی) که هر کدام از این بخش ها میتوانند از ۰ تا ۲۵۵ مقدار بگیرند.

مثال :

امتحان کنید

خب دوستان به پایان این بخش ( آموزش کامل کار با رنگ ها در طراحی وب ) رسیدیم ، لطفا در ادامه و در بخش های بعدی همچنان با من همراه باشید تا با چیزهای جدیدتر از رنگ ها آشنا شوید.

Free-Learn

Advertising
دریافت PDF یا پرینت این مطلب