این آموزش در تاریخ ۱۴۰۱/۰۴/۰۴ آپدیت شده است.

کار با حلقه های تکرار یا Loop در جاوا اسکریپت

سلام خدمت تمامی دوستان و همراهان محترم سایت آموزشی فری لرن ، امیدوارم که حال همگیتون خوب باشه. لطفا در ادامه با آموزش کار با حلقه های تکرار یا Loop در جاوا اسکریپت با من همراه باشید.

کار با حلقه های تکرار یا Loop در جاوا اسکریپت

Free-Learn

حلقه های تکرار یا Loop در جاوا اسکریپت

کلمه Loop در لغت به فارسی میشه حلقه ( یا اینجوریم میشه گفت حلقه تکرار ) منظور از تکرار یعنی با ما با استفاده از این حلقه ها میتونیم یه تکه کد رو بارها و بارها اجرا کنیم.

حلقه های تکرار در زبان جاوا اسکریپت و یا اکثر زبان های برنامه نویسی از اونایی هستند که کاربردهای مختلفی دارند و خیلی جاها بکار ما میان و میتونن برنامه نویسی رو برای ما خیلی راحتتر کنند.

بفرض مثال ما میخوایم برنامه ای بنویسیم که از عدد ۰ تا ۱۰۰ رو در خروجی دونه به دونه چاپ کنه، توجه داشته باشید که داریم میگیم از ۰ تا ۱۰۰ دونه به دونه ( خب این یعنی برنامه ما ۱۰۰ بار اجرا میشه و هربار یه مقدار جدید و متفاوت به خروجی میده ) و دقیقا حلقه های تکرار یعنی همین ( یعنی اجرا شدن یک برنامه برای چندین بار و هربار یه مقدار متفاوت )

Free-Learn

انواع حلقه های تکرار در جاوااسکریپت

در جاوااسکریپت چندین نوع حلقه تکرار وجود دارد که این حلقه ها به شرح زیر می باشند :

  • For – برای ایجاد حلقه در یک تکه کد بهمراه ارزیابی یک شرط
  • For / In – برای ایجاد حلقه در ویژگی های یک شئ
  • For / Of – برای ایجاد حلقه در مقادیر یک شئ قابل تکرار مثه آرایه ها
  • While – برای ایجاد حلقه تا زمانی که یک شرط درست باشد
  • Do/While – اجرای یکبار کد و سپس ایجاد حلقه تا زمانی که شرط درست باشد

که ان شاالله در جلسات بعدی با همه ی این حلقه های تکرار آشنا خواهیم شد و باهاشون کار خواهیم کرد، یعنی در جلسه بعدی حلقه های for و for in و for of و در جلسه ی بعدترش حلقه های while و do while رو با همدیگه بطور کامل کار خواهیم کرد.

Free-Learn

دریافت PDF یا پرینت این مطلب