این آموزش در تاریخ ۱۳۹۹/۰۱/۲۲ آپدیت شده است.

ابزار آنلاین – تبدیل PX به EM ,PT و درصد

سلام خدمت تمامی دوستان و همراهان محترم سایت آموزشی فری لرن ، امیدوارم که حال همگیتون خوب باشه. لطفا در ادامه با معرفی ابزار آنلاین – تبدیل PX به EM ,PT و درصد با من همراه باشید.

ابزار آنلاین - تبدیل PX به EM ,PT و درصد

Free-Learn

تبدیل PX به EM ,PT و درصد

همونطور که میدونید واحدهای اندازه گیری مختلفی از جمله پیکسل ( PX ) و EM و درصد و … وجود دارند که ما با استفاده از آنها میتوانیم اندازه مثلا عرض ، ارتفاع ، میزان Padding یا Margin و.. یک عنصر را مشخص نماییم.

حال ممکنه من بخوام مثلا مقدار ۲۵ پیکسل رو به واحد های em یا درصد تبدیل کنم، و در واقع میخوام بدونم که ۲۵ پیکسل در واحد em یا درصد معادل چه مقداری می باشد.

حال در ادامه میتوانید با استفاده از ابزار آنلاین فری لرن ( تبدیل واحدهای px به em یا pt یا درصد و برعکس ) به راحتی و فقط با چند کلیک انواع مقادیر پیکسل را به واحدهای em و pt و درصد ( Percent ) و یا برعکس تبدیل نمایید.

Free-Learn

چگونه کار میکند

بطور کلی و معمولا یک اندازه پایه برای یک صفحه وب مشخص می شود و سپس اندازه های نسبی موجود در آن صفحه به نسبت همون اندازه پایه محاسبه میشود.

که این اندازه پایه ۱۶ پیکسل می باشد، یعنی بطور معمول ( بیشتر و تا الان که همینجوری بوده ) اندازه پایه یک صفحه وب ۱۶ پیکسل هس و در نتیجه واحدهایی مثه em یا درصد به نسبت همین اندازه پایه محاسبه میشوند.

مثلا اگه فرض بگیریم اندازه پایه صفحه وبمون ۲۰ پیکسل هس، پس یعنی این ۲۰ پیکسل معادل ۱em و ۱۵pt و ۱۰۰ درصد می باشد، در نتیجه ۲۵ پیکسل به نسبت همون ۲۰ پیکسل پایه ، میشه ۱٫۲۵em و ۱۹pt و ۱۲۵ درصد.

در این ابزار ، بصورت پیش فرض و با توجه به استاندارد این موضوع، مقدار پایه ۱۶پیکسل مشخص شده است ولی خب در صورت تمایل میتوانید آن را تغییر دهید.

Free-Learn

مشاهده ابزار

برای مشاهده ابزار آنلاین تبدیل واحدهای پیکسل PX به EM و PT و درصد لطفا بروی لینک زیر کلیک نمایید.

برای مشاهده ابزار لطفا اینجا کلیک نمایید.

Free-Learn

دریافت PDF یا پرینت این مطلب