آموزش CSSOM در جاوااسکریپت

سلام خدمت تمامی دوستان و همراهان محترم سایت آموزشی فری لرن ، امیدوارم که حال همگیتون خوب باشه. لطفا در ادامه با آموزش CSSOM در جاوااسکریپت با من همراه باشید.

آموزش CSSOM در جاوااسکریپت

Free-Learn

آموزش CSSOM در جاوااسکریپت

CSSOM یا به انگلیسی مخفف CSS Object Model یا به فارسی ( شئ مدل CSS ) بطور کلی با استفاده از اون میتونیم استایل یا دستورات زبان CSS صفحه رو کنترل کنیم. ( مثلا دستوری رو اضافه کنیم یا حدف کنیم و.. )

اگه آموزش های DOM و BOM رو در سایت آموزشی فری لرن دنبال کرده باشید، خب میدونید که ما با استفاده از DOM میتونیم عناصر ( منظورم همون تگ هاست ) درون صفحه رو کنترل کنیم. ( حذف و اضافه و.. )

و همچنین با استفاده از BOM نیز میتونیم یسری از ویژگی های مربوط به پنجره مرورگر رو کنترل کنیم، مثلا اندازه عرض و ارتفاع صفحه مرورگر رو بدست آوریم یا مثلا آدرس URL صفحه رو بدست آوریم و…

پس دیگه بطور کلی بدونید DOM برای ایجاد / تغییر و حدف عناصر موجود در صفحه و BOM برای کنترل پنجره مرورگر و در نهایت CSSOM برای کنترل استایل یا دستورات CSS موجود در صفحه.

که این CSSOM تعدادی ویژگی و متد داره که ان شاالله در جلسات بعدی با اونا آشنا خواهید شد، پس در جلسات بعدی با من همراه باشید.

Free-Learn

دریافت PDF یا پرینت این مطلب