آموزش قدم به قدم توابع CSS

سلام خدمت تمامی دوستان و همراهان محترم سایت آموزشی فری لرن ، امیدوارم که حال همگیتون خوب باشه. لطفا در ادامه با آموزش قدم به قدم توابع CSS با من همراه باشید.

آموزش قدم به قدم توابع CSS

Free-Learn

آموزش قدم به قدم توابع CSS

تابع یا به انگلیسی ( Function ) به حالت پیشرفته تری از مقدار دهی به عناصر در یک صفحه وب از طریق ویژگی های CSS گفته میشه.

اگه زبان های برنامه نویسی مثه JavaScript یا Php یا دیگر زبان های برنامه نویسی رو تا به الان باهاشون کار کرده باشید میدونید که در این زبان ها به راحتی میتوان تابع تعریف و ایجاد کرد.

حال تفاوت اصلی این توابعی که در CSS هستند و توابعی که در زبان های برنامه نویسی همچون JS تعریف می شوند، در نحوه ایجاد و استفاده از آنهاست.

یعنی در زبانی مثه JS میتونیم خودمون تابعی به دلخواه خودمون ایجاد و تعریف نماییم ، ولی در CSS توابع قابل تعریف و یا ایجاد نیستند فقط یسری توابع از پیش تعریف شده هستند که میتونیم ازشون استفاده نماییم.

مثلا با استفاده از تابع RGBA میتونیم یک رنگ از ۳ ترکیب اصلی رنگ های ( Red , Green , Blue ) و مقداری بین ۰ تا ۲۵۵ و حالت شفافیت بین ۰٫۰ تا ۱٫۰ ایجاد نماییم ، یا مثلا با استفاده از تابع ()attr میتونیم صفت یک تگ رو بدست آوریم و..

ان شاالله در بخش های بعدی بصورت قدم به قدم و با جزئیات کامل آموزش تمامی توابع زبان CSS رو باهمدیگه کار خواهیم کرد، لطفا در ادامه و در بخش های بعدی همچنان با من همراه باشید.

Free-Learn

دریافت PDF یا پرینت این مطلب