آموزش تگ s در HTML

سلام خدمت تمامی دوستان و همراهان محترم سایت آموزشی فری لرن ، امیدوارم که حال همگیتون خوب باشه. لطفا در ادامه با آموزش تگ s در HTML با من همراه باشید.

آموزش تگ s در HTML

Free-Learn

تگ S در HTML

تگ s که از کلمه ( StrikeThrough ) گرفته شده است، در لغت به معنی اعتصاب می باشد، تگی است که با استفاده از آن میتوان بروی یک متن/محتوا یک خط صاف کشید و اون متن رو عملا بی اعتبار کرد.

تگ s درسته در ظاهر شبیه تگ <del> می باشد ولی در باطن این تگ ها باهمدیگر فرق دارند ، هم برای مرورگرها و هم موتورهای جستجوگر این تگ ها باهمدیگر فرق دارند.

تگ <del> میاد و یک متن/محتوا را روش خط میکشد و این برای مرورگرها و موتورهای جستجوگر یعنی اون متن / محتوا حذف شده است یعنی دیگه عملا اون محتوا در سایت وجود ندارد یا نخواهد داشت.

در نتیجه مرورگرها یا موتورهای جستجوگر به اون متن یا محتوایی که درون تگ <del> قرار گرفته است توجهی نمیکنند چون میگن این متن/محتوا حذف شده است پس توجهی نمیکنند.

ولی محتوایی که درون تگ s قرار میگیرد، محتوایی است که باید در سایت وجود داشته باشد ولی فقط تاریخ انقضایش تموم شده می باشد ، یعنی در واقع میتونیم بگیم محتوایی که حذف نشده است ولی خب اعتبار هم نخواهد داشت.

Free-Learn

مثال از تگ s در HTML

در ادامه میتوانید یک مثال از این تگ را مشاهده نمایید.

در مثال زیر، مثلا من اول یک مطلب گذاشتم و گفتم ماشین من پراید است، ولی خب مثلا مدتی بعدش پژو خریدم و اومدم گفتم ماشین جدید من پژو است و پراید رو درون تگ S گذاشتم.

امتحان کنید

مثال شماره ۲ : سفارشی سازی تگ s با استفاده از CSS

امتحان کنید

Free-Learn

پشتیبانی مرورگرها

در جدول زیر میتوانید مشاهده نمایید که آیا مرورگرهای اینترنتی از تگ s در HTML پشتیبانی میکنند یا خیر.

نام مرورگر Chrome Firefox Opera Safari IE
پشتیبانی بله بله بله بله بله

Free-Learn

پشتیبانی از صفات و رویدادهای عمومی

تگ s از صفات عمومی و رویدادهای عمومی در HTML پشتیبانی می کند.

Free-Learn

نکات و توضیحات

تگ s در HTML4.01 عملا منقرض (منسوخ) شد ولی خب باز در HTML5 دوباره برگشته و دارن ازش استفاده میکنن، و متنی که درون این تگ قرار میگیرد به عنوان متنی که دیگه صحیح نیست یا متنی که عملا تاریخ اعتبارش تموم شده می باشد.

اگر میخواهید متن/محتوایی را از یک متن یا بطور کلی از یک صفحه وب حذف کنید باید از تگ <del> استفاده نمایید.

ارسالی کاربر محترم سایت، آقای صمد صفرپور :

تگ s و تگ del در ظاهر شبیه بهمدیگه می باشند، ولی فرق دارند، تگ del به موتور جستجوگر میفهمونه که این متنی که درونش ھست حذف شده و دیگه بهش اھمیت نده و عملا یک خط روی متن می کشد و بدین معناست که عبارت مورد نظر حذف شده است.

برای مثال : فرض کنید یک وبسایت فروشگاھی دارید و میخواھید برای محصولات تخفیف در نظر بگیرید، خب در اینجا به راحتی میتوانید از تگ s استفاده نمایید، که بگیم قیمت اصلی محصول هست ما کاریش نداریم ولی این قیمت اصلی در حال حاضر اعتباری نداره برامون چرا که قیمت تخفیف خوردش مهمه. پس بهتره قیمت اصلی رو با تگ s برای مدت زمانی که تخفیف داریم بی اعتبار کنیم.

اگه ما بخوایم از تگ del برای اینکار استفاده کنیم خب یعنی داریم میگیم قیمت اصلی محصول رو بکل حذف کن و حدف شده بدون ، درحالیکه ما نمیخوایم قیمت اصلی رو بکل حذف کنیم، فقط میخوایم برای مدتی بی اعتبارش کنیم پس بهتره از تگ s استفاده نماییم.

Free-Learn

دستورات CSS پیش فرض

معمولا مرورگرها تگ s را بصورت پیش فرض با دستورات CSS زیر نمایش میدهند.


Free-Learn

دریافت PDF یا پرینت این مطلب