آموزش صفت http-equiv در HTML

سلام خدمت تمامی دوستان و همراهان محترم سایت آموزشی فری لرن ، امیدوارم که حال همگیتون خوب باشه. لطفا در ادامه با آموزش صفت http-equiv در HTML با من همراه باشید.

آموزش صفت http-equiv در HTML

Free-Learn

صفت http-equiv در HTML

صفت http-equiv صفتی است که در درون تگ Meta مورد استفاده قرار میگیرد.

تگ Meta یا متا تگی است که در قسمت Head یک صفحه ی وب قرار میگیرد، متاداده ها در HTML در واقع اطلاعاتی را در مورد یک صفحه وب به مرورگرها و موتورهای جستجوگر ارائه می دهند.

صفات مختلفی میتونن داخل تگ Meta قرار بگیرند که هر کدام میتوانند یک کار را انجام دهند, صفاتی همچون (name,charset,content,http-equiv,scheme).

Free-Learn

عناصری که توسط این صفت پشتیبانی می شوند

این صفت را میتوان در عناصر/تگ های زیر بکار برد.

<meta>

Free-Learn

مثال از صفت http-equiv در HTML

در ادامه میتوانید یک مثال از این صفت را مشاهده نمایید.

در مثال زیر با استفاده از صفت http-equiv و مقدار refresh مشخص میکنیم که صفحه ی ما هر ۵ ثانیه یکبار بصورت خودکار رفرش شه.

امتحان کنید

Free-Learn

پشتیبانی مرورگرها

در جدول زیر میتوانید مشاهده نمایید که آیا مرورگرهای اینترنتی از صفت http-equiv در HTML پشتیبانی میکنند یا خیر.

نام صفت Chrome Firefox Opera Safari IE
http-equiv بله بله بله بله بله

Free-Learn

نکات و توضیحات

  • در HTML4 با استفاده از صفت http-equiv میتوانیم مجموعه کاراکترهای مورد استفاده در یک صفحه ی وب را مشخص نماییم. (همانند دستورات زیر)

 

  • در HTML5 دیگه لازم نیست از صفت http-equiv برای مشخص کردن مجموعه کاراکترهای صفحه استفاده نمود بلکه میتوان بصورت زیر در HTML5 عمل کرد : (همانند دستورات زیر)

 

اگر دوست دارید یاد بگیرید که چگونه میتوان بعد از چند ثانیه یک صفحه را تغییر مسیر داد ( مثلا کاربر وارد یک صفحه میشه سپس بعد از ۵ثانیه صفحه تغییر مسیر میده و کاربر رو میبره به صفحه دیگه ) و یا اینکه چگونه میتوان از ایندکس شدن یک مطلب در موتورهای جستجوگر جلوگیری کرد ،  لطفا اینجا کلیک نمایید.

Free-Learn

دریافت PDF یا پرینت این مطلب