آموزش نحوه ایجاد فایل HTML

سلام خدمت تمامی دوستان و همراهان محترم سایت آموزشی فری لرن ، امیدوارم که حال همگیتون خوب باشه. لطفا در ادامه با آموزش نحوه ایجاد فایل HTML با من همراه باشید.

آموزش نحوه ایجاد فایل HTML

Free-Learn

آموزش نحوه ایجاد فایل HTML

دوستان محترم فری لرن ، در این بخش از آموزش های قدم به قدم زبان HTML میخواهیم نحوه ایجاد یا ساخت یک فایل HTML و یا بطور کلی نحوه ساخت صفحه HTML را یاد بگیریم.

همونطور که میدونید نه فقط برای ساخت یک صفحه ی وب HTML بلکه ما برای ایجاد اکثر فایل ها از جمله (فایل های آفیس پاورپوینت و.. فایل های برنامه نویسی سی شارپ و.. ، فایل های طراحی صفحات وب PHP,CSS و..) نیاز به نرم افزارهای مخصوص داریم.

در نتیجه HTML هم همانند دیگر زبان های طراحی وب و یا برنامه نویسی و.. به یک نرم افزار نیاز داره که بتوانیم از طریق آن به نوشتن و اجرای دستورات HTML‌ بپردازیم.

خوشبختانه HTML یک زبان آفلاین و کم خرج هست، یعنی به گونه ای است که ما میتونیم با کمترین خرج و امکانات دستورات آن را نوشته و اجرا نماییم.

یعنی در واقع ما میتونیم بدون اینکه از اینترنت استفاده کنیم یا بدون اینکه به اینترنت وصل باشیم دستورات HTML را نوشته و خیلی راحت بروی سیستممان (لپ تاپ،کامپیوتر و..) اجرا نماییم.

حتی لازم نیست از نرم افزار خاص یا خیلی حرفه ای و یا نرم افزارهای گرون قیمت برای نوشتن و ایجاد یک فایل HTML استفاده کنیم چونکه حتی با نرم افزار NotePad موجود در ویندوز هم میشه به راحتی دستورات HTML را نوشت و اجرا کرد.

Free-Learn

ادیتور دستورات HTML

همونطور که میدانید امروزه نرم افزارهای خیلی زیاد و با امکانات فراوانی وجود دارد برای نوشتن دستورات HTML ، برای مثال یکی از این نرم افزارها Adobe Dreamweaver می باشد که یکی از بهترین و حرفه ای ترین نرم افزارهای طراحی صفحات وب می باشد.

ولی خب شاید من دسترسی به همچین نرم افزارهایی نداشته باشم، اونوقت باید چکار کرد؟! همونطور که گفتم خوشبختانه زبان HTML خیلی کم خرجه و خیلی راحت ما میتونیم با ساده ترین نرم افزار که در ادامه معرفی میکنم یک صفحه HTML را طراحی کرد.

اگر در اینترنت یک جستجوی ساده بزنید با عنوان (ادیتور HTML) نرم افزارهای مختلفی به شما پیشنهاد میشه ولی بنده در ادامه میخوام یکی از کم خرج ترین و ساده ترین روش رو به شما دوستان محترم پیشنهاد کنم اونم استفاده از نرم افزار NotePad موجود در سیستم عامل های ویندوز و یا نرم افزار TextEdit موجود در سیستم عامل های (Mac) است.

پس لطفا اگر از ویندوز استفاده مینمایید نرم افزار NotePad ویندوز را اجرا نمایید و اگر از سیستم عامل Mac استفاده مینمایید نرم افزار TextEdit را اجرا نمایید.

بعد از اینکه نرم افزار مورد نظرمون رو را اجرا کردیم، نوبت میرسه به نوشتن دستورات HTML، چون فعلن ما چیزی از HTML یاد نگرفتیم پس نگران نباشید شما برای اینکه فقط نحوه ایجاد فایل HTML را ببینید لطفا نرم افزار NotePad رو که باز کردید دستورات زیر را در آن کپی و در نهایت پیست (Paste) نمایید.

آموزش نحوه ایجاد فایل HTML

خب حالا نوبت میرسه به ذخیره فایل HTML مون، در نرم افزار NotePad از منوی File بروی گزینه Save as کلیک نمایید،حال در پنجره ای که باز میشه باید محل ذخیره فایل + نام فایل HTML مون رو مشخص و در نهایت بروی گزینه Save‌ کلیک نماییم.

آموزش نحوه ایجاد فایل HTML

توجه داشته باشید که باید بصورت دستی پس از نام فایل یک نقطه (.) گذاشته سپس پسوند یا فرمت فایل را به دو صورت html. یا htm. وارد نمایید و همچنین در قسمت Encoding باید گزینه UTF-8 را انتخاب نمایید.

آموزش نحوه ایجاد فایل HTML
برای بزرگنمایی لطفا بروی تصویر کلیک نمایید

در آخرین مرحله میرسیم به اجرای فایل HTML مون، چون پسوند فایل مون html‌ یا htm می باشد سیستم بطور خودکار اونو از طریق یک مرورگر اجرا خواهد کرد ولی اگر برای شما چنین نشد لطفا بروی فایل کلیک راست نموده سپس در قسمت Open with یک مرورگر اینترنتی را انتخاب نمایید.

آموزش نحوه ایجاد فایل HTML

خب اینم از آموزش نحوه ایجاد فایل HTML ، تبریک میگم بابت اینکه تونستید اولین صفحه HTML تون رو ایجاد نمایید، همانطور که مشاهده کردید خیلی راحت و کم خرج تونستیم یک فایل HTML ایجاد نماییم.لطفا در قسمت های بعدی همچنان با من همراه باشید تا موارد بیشتری از HTML را یاد بگیرید.

Free-Learn

  • خلاصه ی این بخش
  • زبان HTML یک زبان آفلاین می باشد، یعنی برای نوشتن و اجرای دستورات این زبان نیازی به اینترنت نیست.
  • نرم افزارهای زیادی برای ایجاد،نوشتن دستورات HTML می باشد ولی حتی از نرم افزار موجود در ویندوز NotePad نیز میتوان برای نوشتن دستورات HTML استفاده کرد.
  • اگر در هنگام ذخیره فایل در قسمت Encoding گزینه ی UTF-8 را انتخاب نکنیم، در مرورگر نوشته های فارسی ما بصورت عجیب غریب نمایش داده می شوند.
  • در هنگام ذخیره فایل HTML در نرم افزار NotePad ما باید در قسمت Encoding گزینه ی UTF-8 را انتخاب نماییم تا متن فارسی موجود در صفحه در مرورگرها به خوبی نمایش داده شوند.
  • دانلود PDF این آموزش
  • برای دانلود فایل PDF این آموزش کلیک نمایید